Jdi na obsah Jdi na menu
 


S očními linkami lze vytvořit přitažlivý a výrazný vzhled očí, na druhou stranu se nehodí pro všechen tvar očí. Oční linky se doporučují pro velké a spíše kulaté oči, které tak mohou pěkně vytáhnout do stran. Já osobně velké a hluboké oči nevlastním, přesto oční linky používám, avšak aplikuji si je výhradně na horní víčko, které navíc vystínuji a dolní nechám zcela nenamalované. Pohled očí se tak krásně rozjasní.

Základem je kromě tvaru očí také dokonalá pleť bez jediné chybičky. Na tvář nejdříve naneste tenkou vrstvu hydratačního podkladového krému ve stejném odstínu jako je vaše pleť. Na kruhy pod očima použijte oční korektor, jehož speciální složení zakryje kruhy pod očima a jemné linky díky částečkám rozptylujícím světlo. Celý obličej zafixujte jemným popraškem sypkého pudru. A nyní můžete přejít k líčení samotných očí. Naneste světlejší stín na celé víčko až těsně pod obočí. Oko orámujte černou linkou - veďte jemnou linku podél řas, měla by mírně vybíhat za vnější koutek oka, to oči opticky zvětšuje. Na závěr zvýrazněte řasy řasenkou.

Velké oči je možno po vnitřním okraji víček obtáhnout celé. Dolní víčko přitom lehce stahujete směrem ven, aby tenká čára i zde seděla zcela přesně. U malých očí obtahujte jen vnější polovinu spodního víčka a na vnitřní použijte linku světlého odstínu.

Pokud s linkami teprve začínáte, zřejmě vám linky nepůjdou vykreslit zcela rovně a stejnoměrně, chce to trochu cviku a pevnou ruku. Nedaří-li se vám rovná linka, raději umístěte vedle sebe řádku maličkých teček.

Jaké linky si mohu vybrat?

Oční linky ve fixu - jejich výhodou je přesná aplikace pomocí pevného hrotu, vhodné pro začátečnice
Oční linky v tužce - taktéž vhodné pro začátečnice, snadné použití
Kajalové oční linky - dlouhotrvající, lze použít jako oční linky, oční stíny i tužku na obočí
Tekuté oční linky - díky jemnému štětečku vykreslí dokonalou linku. Linky dokonale kryjí a okamžitě zasychají, na výběr máte z 5 barev
Voděodolné linky - vhodné pro letní líčení

Barva očních linek by neměla příliš ladit s barvou duhovky. K zeleným očím se hodí šedomodré, černé sluší pouze tmavovlasým ženám, blondýnkám šedé nebo hnědé, rudovláskám zlaté.

Jednoduše, pokud si nejste jistá, zda by se linky hodily právě pro váš typ očí nebo nevíte jakou barvu linek použít, doporučuji zajít k vizážistce a poradit se s ní.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář