Jdi na obsah Jdi na menu
 


tady se dozvíte co nejvic o slipknot. :-)

Slipkot

SlipKnoT

založili dva přátelé Shawn Crahan a Anders Colsefini už v roce 1993. Pak se nějak rozpadli, ale v roce 1995 se naštěstí zase dali dohromady. Shawn zavolal Peterovi Bratovi do LA a ten se k nim připojil a zároveň s Paulem do skupiny vstoupil jeho nejlepší kamarád Natan Jonas Jordison, známý spíše jako Joey Jordison.

Brzo se začali scházet další členové a skupina začala za nedlouho vystupovat po celém městě a na vlastní náklady vydali CD s názvem Mate, Feed, Kill, Repeat. Bylo ho přesně 1000 kopií a za chvilku bylo pryč.

Pak došlo k několika personálním změnám a podivné kostýmy ve kterých kapela vystupovala vyměnili za kombinézy v odlišných barvách a s čárovým kódem s osobními čísly.

Rok 1997. producent Ross Robinson, který se podílel na prvním CD Korn a také Sepultura - Roots, potřeboval nějakou kapelu pro svou novou značku I AM Records, Slipknot nahrávají svoji druhou desku SlipKnoT na Indigo Ranch v Kalifornii.

Album vyšlo 9. 6. 1999 a kapela se vydává na šňůru s Ozzfestem a na turné k nové desce - skoro po celém světě.

Deska i turné měly velký úspěch.

Skupina se také kromě své hudby a image proslavila svými live-shows, které jsou plné energie a jako nej lze hodnotit okamžik, když rampa se stále bubnujícím Joeym Jordisonem vyjede nějakých 5 metrů nad zem a otočí se o 90°takže Joey se dívá do země a stále bubnuje.

Deska měla velký úspěch, velmi brzy se dostala zlatou a po dvou měsících dokonce platinovou.

Až trochu utichlo šílenství a koncertní šňůry, začali Slipknot pracovat na novém CD s názvem Iowa. To bylo jedno z nejočekávanějších CD roku 2001 a vyšlo ke konci léta.

Členové kapely se na veřejnosti ukazují zásadně jen v maskách (kromě Jamese, Corey a Joeyho, ti hrají ve svých dalších kapelách unmasked), ale nesouhlasí s tím, že se skrývají, ale naopak, že svými maskami toho dokážou mnohem víc vyjádřit. A taky jim dávají svobodu, že dělají věci, které by možná jinak nedělali.

Skipknot má v současné době 9 členů. Pro někoho je možná devět trochu moc, ale jak říká Shawn Crahan celé tři roky měli perfektní docházku na zkoušení. Naše hudba je tak závislá na každém členu, že kdyby chyběl jediný člověk třeba i DJ, už by to nebylo ono. I na koncertech si člověk může říct, co tam proboha může těch 9 lidí pořád dělat. Dva perkusionisti a Sid Wilson neustále lítají po pódiu, dělají krkolomné skoky a co možná největší bordel, což má u fanoušků velký úspěch.

Kapela SlipKnoT má 9 členů, a to

0 DJ Sid Wolson

1 bubny Joey Jordison

2 basa Paul Gray

3 Perkusy Chris Fehn

4 kytara James Root

5 sampler Craig Jones

6 Perkusy Shawn Crahan

7 kytara Mic Thompos

8 zpěv Corey Tailor

A vydali tyto alba

1996 Mate, Feed, Kill, reped

1999 SlipKnoT

2001 Iowa

2002 Dvd Disasterpieces

2004 Vol.3 The Subminal Verses

2005 Live 9.0

+Ještě nějaké Singly

Slipknot


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

joooooooooooooooo

(mikiunka, 14. 12. 2007 7:37)

oo taky je hrozně miluju jsou užasní!!!!!